Chléb mladých let 1/5 (2017)

Heinrich Böll. Osudový milostný příběh z poválečného Německa. Překlad Bohumil Černík. Pro rozhlas upravil Jan Němec. Režie Lukáš Kopecký.

Čte Martin Siničák.

Nastudovalo Brno v roce 2017. Premiéra 1. dílu 27. 12. 2017 (ČRo 3 Vltava, 18:30 h.).

Lit.: Němec, Jan: Heinrich Böll: Chléb mladých let. In web ČRo 3 Vltava, 30. prosinec 2017 (anotace). – Cit.: Osudový milostný příběh z poválečného Německa. Každý díl on-line k poslechu po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Hlad na chleba a hlad na lásku – to jsou dva hlavní motivy novely Heinricha Bölla Chléb mladých let, kterou uvádíme u příležitosti 100. výročí narození slavného německého spisovatele.

Lit.: Kopecký, Lukáš: CHLÉB MLADÝCH LET. In web Lukáš Kopecký Backstage, 4. 10. 2017 (článek). – Cit.:  Ještě v prvních letech po válce byl měrnou jednotkou v životě člověka chleba. Uprostřed nepřátelského a citově chladného prostředí nebylo nic důležitějšího, než mít právě chleba. Nejlépe víc, než mohl jeden sám sníst. A taková zkušenost v člověku zůstane zaryta jak stará křivda. Chléb mladých let. Osudový milostný příběh z poválečného Německa, ve kterém Heinrich Böll popisuje zkušenosti mladé německé generace s bídou, hladem a krutostí války i touhu mladých lidí po novém životě. V Českém rozhlase jsme povídku natočili coby pětidílnou četbu na pokračování. Čte: Martin Siničák.

„Bylo půl osmé a mně se zdálo, že věčnost se určitě jmenuje pondělí.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)