Scenár 1/5 (2018)

Etela Farkašová. Četba na pokračování z knihy finalistky literární ceny Anasoft litera. Dramaturgie Gabriela Magová. Hudební spolupráce Katarína Bielčíková. Zvuk Stanislav Kaclík. Režie Milena Lukáčová.

Účinkuje Ľubica Očková.

Natočeno 2018. Premiéra 4. – 8. 6. 2018 (Rádio Devín, 22:30 h). Repríza 15. – 19. 10. 2018 (SRo Rádio Litera, 20:00 h).

Lit.: anonym: Čítanie na pokračovanie: Etela Farkašová – Scenár. Literatúra. In web Rádio Devín, 4. 6. 2018 (článek). – Cit.:  Už dnes večer sa začína premiérové čítanie na pokračovanie z knihy Scenár Etely Farkašovej. Od pondelka vás vždy o 22.30 pozývame počúvať premiérové Čítanie na pokračovanie z knihy finalistky literárnej ceny Anasoft litera.

„O tom, komu chceli oni dvaja teraz, keď sa už približovali k záveru svojich ciest, adresovať čosi ako bilancujúcu správu, možno ani veľmi neuvažovali, možno tým, čo tu ostávajú, ale je pravdepodobnejšie, že najmä sebe, každý si zapisoval do svojho notesa skladby, pre ktoré sa rozhodol a hoci boli ešte len na začiatku, zoznamy boli rozsiahle.“

„Akoby sa rozhodli vytvoriť akýsi sumarizujúci opus, v ktorom by nebolo slov, takmer nijaké slová, len tóny vyjadrujúce ich životné pocity, najhlbšie, k rozhodnutiu prišli v čase, keď, ako to čoraz intenzívnejšie cítila, sa pre nich spodstatnieva…“

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)