Balkan blues 1/5 (2018)

Peter Juščák. Četba na pokračování.  Redakce Eva Reiselová. Hudební dramaturgie Katarína Bielčíková. Zvuk Ľubica Olšovská a Milan Greguš. Režei Milena Lukavaská.

Čte Emil Horváth.

Natočeno 2018 (5 x 30 min.). Premiéra 11.-15. 2. 2019 (SRo Rádio Devín, 18:30 h). Repríza 12. – 16. 2. 2019 (SRo Rádio Devín, 13:30 h).

Pozn.: Inšpirácie k napísaniu románu Balkan blues čerpal spisovateľ Peter Juščák na svojich novinárskych cestách v Kosove, kde sa stretol s mnohými ľuďmi, ktorých príbehy sa v esenciálnej podobe dostali aj do knihy. „Verím, že jednoduchý príbeh úteku z vlastnej krajiny podnieti čitateľa k tomu, aby sa niekedy zamyslel nad absurdnosťou všetkých útekov z miest, kde má človek korene detstva a hroby svojich predkov,“ píše v závere knihy autor. (anotace)

Lit.: anonym: Čítanie na pokračovanie: Peter Juščák – Balkan blues. Literatúra. In web Rádio Devín, 10. 2. 2019 (anotace). – Cit.: Uznávaný herec Bekim, jeho žena Janica, francúzsky novinár Bertold, profesor histórie Niko a ďalšie postavy a postavičky vás zavedú na Balkán na prelome tisícročí. Vojna a nenávisť vyhnali ľudí z miest, kde sa narodili, vyrastali, chceli žiť. Premiérové Čítanie na pokračovanie z románu Petra Juščáka BALKAN BLUES v skvelej interpretácii Emila Horvátha môžete počúvať od pondelka 11. do piatka 15. februára o 18.30 v Rádiu Devín. A v prvej repríze nasledujúci deň o 13.30.

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)