Svatá hlava 1/7 (2020)

Hana Lehečková. Četba na pokračování z psychotické novely vykreslující život na pomezí reality a bludů, která poodkrývá, jak těžké je vymanit se ze života v sociálně slabé rodině, pokud jste jen obyčejná slabá duše. Připravila Petra Lásková. Dramaturgie Lenka Veverková. Zvuk Tomáš Pernický. Zvuková spolupráce Ondřej Gášek. Hudba Jakub König alias Kittchen. Režie Zuzana Burianová.

Účinkuje Jakub Albrecht.

Natočeno 2020. Premiéra 1. dílu 3. 4. 2020 (ČRo 3 Vltava, 18:30 h.; 28 min).

Lit.: Lásková, Petra: Hana Lehečková: Svatá hlava. Jak těžké je vymanit se ze života v sociálně slabé rodině? In web ČRo 3 Vltava, 7. duben 2020 (článek). – Cit.: Vodopád myšlenek, lavina představ a nápadů, hlasy v hlavě se ozývají jeden přes druhý a derou se na povrch… (…)

Zdeněk žije se svou matkou a babičkou v malé pohraniční vesnici. Nemá otce, práci ani přátelé a je terčem posměchu a šikany. Není to však žádný chudáček, naopak to je svatý člověk obdařený nadpřirozenými schopnostmi, kterými může spasit celý svět. Pravidelně chodí do kostela, rád sleduje televizi a jezdí na kole. Dokonce se zaregistroval na internetové seznamce a setkal se s jednou dívkou. To všechno si zapisuje do svého sešitu. Jsou však všechny zážitky, které Zdeněk popisuje, pravdivé? Psychotická novela vykreslující život na pomezí reality a bludů nás svádí na scestí. Jak máme vypravěči věřit, když je duševně nemocný? (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)