Věra Jourová, možná poslední naděje pro demokracii v Evropě (2019)

Luboš Palata. Komentář.

Natočeno 2019. Premiéra 8. 10. 2019 (ČRo Plus, 4 min.) v cyklu Názory a argumenty.

Lit.: Palata, Luboš: Luboš Palata: Věra Jourová, možná poslední naděje pro demokracii v Evropě. In web ČRo Plus, 8. říjen 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Češka Věra Jourová dostane jednu z nejvýznamnějších funkcí v nové Evropské komisi. Nejde o to, že je místopředsedkyně komise, byť i to je pro Česko poprvé a je to pocta, ale o to, že bude rozhodovat o budoucnosti Evropské unie.

Hlavním úkolem Jourové bude totiž dohlížet na dodržování evropských hodnot, což není nic méně, než to, že bude střežit, zda jsou země Evropské unie demokratickými, právními státy, které respektují lidská práva. Sama Jourová připouští, že tomu tak vlastně už dnes není a že evropská demokracie i právní stát jsou v ohrožení.

Evropská unie čelí jako celek dezinformační válce, snaze zvenčí ovlivnit demokratické volby, rozvrátit důvěru občanů ve stát, v Evropskou unii, v demokracii, vyvolat paniku. Toto bitevní pole je nepřehledné, na nepřátelské straně fronty je ruský režim Vladimira Putina, čínská diktatura, islamisté a dalo by se pokračovat. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)