Kufr peněz od Stounů v New Yorku (2020)

Eva Turnová. Glosa.

Natočeno 2020. Premiéra 23. 10. 2020 (ČRo Plus, 3 min.) v cyklu Glosa Plus.

Lit.: Turnová, Eva: Eva Turnová: Kufr peněz od Stounů v New Yorku. In web ČRo Plus, 23. říjen 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Jednou z mých srdečních destinací je bezpochyby New York, což mi nejvíc dochází ve chvíli, kdy se nemůžu sbalit a odletět tam. Poprvé jsem ho navštívila na začátku 90. let.

Ubytovali jsme se s přítelem Martinem Schulzem v hotelu Chelsea, kde v 70. letech trávili dlouhá období tehdy ještě neznámí muzikanti jako Patti Smith, Janis Joplin nebo Jim Morrison.

Dodnes si živě vzpomínám na svůj první newyorský zážitek z okna hotelu. Nějaká paní přechází pomalým krokem ulici, míří k popelnici, vlasy má propletené vařenými špagetami, po tvářích jí stéká kečup; zastaví se u popelnice a s výrazem šlechtičny z ní vytahuje různé papíry, jako by právě třídila svou hraběcí poštu.

Svým chováním vůbec nebudila pozornost kolemjdoucích a v tu chvíli mnou projel slastný pocit svobody.

Hrála jsem tehdy v undergroundové skupině DG 307 a měla jsem za úkol obejít s naší novou nahrávkou rockové kluby. „Jestli vám nabídnou, že můžete hrát za vstupný, berte to, je to pocta,“ radil mi kamarád. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)