Jáchymov (2017, 2018)

Audiokniha Jáchymov  - autor Josef Haslinger   - interpret Miroslav TáborskýJosef Haslinger. Kompletní audiokniha.

Čte Miroslav Táborský. Bonusovou kapitolu Angelus ante portam inferam napsal a čte Robert Záruba.

Natočeno 2017. Vydalo Tebenas 5. 2. 2018, předprodej leden 2018 (celková délka 5 hodin 32 minut).
Pozn.: Jáchymov – audiokniha obsahuje románové zpracování příběhu nejlepšího hokejového brankáře planety 30. a 40. let. Autor Josef Haslinger. Čte Miroslav Táborský.

Audiokniha je v předprodeji za sníženou cenu v 2/3 rozsahu. Celou nahrávku si budete moci poslechnout od 5. 2. 2018.

Svobodomyslný, vzdělaný a přemýšlivý člověk Bohumil Bóža Modrý. Jeho výkony obdivoval celý svět. Konkrétní nabídka z NHL na sebe nenechala dlouho čekat. Souhlas českých činovníků byl podmíněn ještě jednou účastí na mistrovství světa a ziskem medaile. Úkol splněn, Modrý a jeho kamarádi vezou další zlato. Přesto je jeho odchod do zahraničí zamítnut. Na protest ukončuje kariéru. To ale komunistické mašinérii o rok později nezabrání v tom, udělat z něj hlavu smyšlené protistátní skupiny. Do ní bylo zařazeno i dalších 11 hráčů reprezentačního mužstva. V tajném procesu vynesl soudce Josef Kruk brutální tresty. Po pěti letech těžkého žaláře v uranových dolech byl na amnestii propuštěn. Práce s uranem bez jakýchkoli ochranných prostředků byla hlavním důvodem jeho úmrtí v roce 1963 ve věku 46 let.

V roce 2011 byl in memoriam uveden do Síně slávy světového hokeje.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)