Kocour v botách (2018)

Jörg Schneider. Úprava Petra Parvoničová a Petr Markov. Hudba Jan Neckář. Texty Eduard Krečmar. Hrají Bacily. Zpívají Bronislav Kotiš, Petr Ryšavý, Jan Kopečný, Sagvan Tofi, Josef Vágner, Josef Vojtek a další.

Vypravuje Ivan Vyskočil.

Natočeno 2018 (studio Chevaliere Řevnice, studio Sorea Solopysky). Vydal LL Production, s.r.o., 30. 11. 2018 (1 CD MP3; 8590233024246).

Pozn.: Výpravný dětský muzikál vypráví o přátelství vychytralého Kocoura v botách a mlynářského syna Honzy.

Mladý mlynář Honza po smrti tatínka, jako třetí syn, zdědí kocoura. Netuší však, že Kocour je kouzelný, mluví, tančí, kouzlí, je mlsný a také vychytralý. Díky velkému přátelství, které mezi oběma vznikne, slíbí Kocour Honzovi pomoc v cestě za štěstím. Honza se při náhodném setkání u jezera zamiluje do princezny Anežky, kterou záhy unese ze zámku zlý čaroděj Megalodon. Honza se rozhodne princeznu najít a zachránit. Mezitím Kocour svou lstí na královském zámku uvádí svého kamaráda jako Knížete Fabregase, který se nabízí zachránit princeznu a poté si ji vzít za ženu. Při společném putování na hrad Megalodona potkávají nevšední pohádkové bytosti a překonávají tři nelehké překážky. Setkávají se s panem Peřinkou, který je odvádí od cesty za záchranou princezny a uspává je svou písní, s Mc Friťákem, který láká oba hrdiny na svá chutná nezdravá jídla, Don Feferon jim nabízí ohřát se u svého ohníčků. Oba hrdinové odolávají statečně všem svodům, mají totiž po celou cestu za dobrodružstvím na pomoc malé roztomilé kamarády – myšky. Při závěrečném boji s čarodějem přichází na řadu opět vychytralost Kocoura, který chytře poradí Honzovi, ať nabádá Megalodona k přeměnám do různých druhů zvířat. Čaroděj se promění do lva, supa a nakonec do myšky, kterou mlsně Kocour sní a tím vyhrají nad čarodějem. Princezna Anežka je zachráněna, myšky se radují, chystá se svatba a vše dobře dopadlo.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)