Hra na lháře (2018)

Audiokniha Hra na lháře  - autor Ruth Ware   - interpret Magdalena TkačíkováRuth Ware. Kompletní audiokniha. Překlad z originálu The Lying Game Věra Klásková.

Čte Magdalena Tkačíková.

Natočeno 2018. Vydala Audiotéka v roce 2018 (MP3, celková délka 14 hodin 31 minut).

Pozn.: Hra na lháře je dalším románem Ruth Ware, který chce posluchače napnout a umožnit mu bát se.

Hra na lháře má celkem jednoduchá pravidla:

1. Vyslov lež!

2. Na svém výmyslu trvej!

3. Nenech se načapat!

Isa a její kamarádky spolu kdysi v internátní škole hrávaly hru na lháře: spolužačkám, učitelkám a vlastně kdekomu vykládaly smyšlené historky. Jejich zábava se ale neodešla bez následků, a tak čtveřici nakonec vyloučili ze školy.

Po téměř dvou desetiletích se tyto nerozlučné přítelkyně setkávají znova. Kate, poslední ze čtveřice totiž rozesílá textovku, ve které stojí pouze dvě slova: „Potřebuju tě!” Roky lhaní si vyžádaly svou daň a teď je třeba uvést věci na pravou míru – hra na lháře má totiž ještě dvě další pravidla:

4. Nikdy si nelžeme navzájem!

5. Poznej, kdy s lhaním přestat!

V chladném červnovém ránu se na anglickém pobřeží prochází kdosi z místních lidí se psem. Zvíře vyhrabe věc, kterou jeho paní zpočátku považuje za trouchnivou větev, po chvíli ale zjistí, že se jedná o cosi podstatně zlověstnějšího…

RUTH WARE
Vyrostla v Lewes, v Sussexu, na jižním pobřeží Anglie. Po ukončení studií na Manchester University se usadila v Paříži a poté se přestěhovala do Severního Londýna. Pracovala jako servírka, prodavačka knih, učitelka angličtiny a tisková mluvčí. Je vdaná a má dvě děti. Všude kolem černý les je jejím prvním thrillerem, který si ihned po svém vydání získal velikou oblibu čtenářů a dostal se mezi nejúspěšnější debuty v tomto žánru.

MAGDALENA TKAČÍKOVÁ
Je absolventkou herectví na JAMU. Již v průběhu studia si ve Slezském divadle v Opavě zahrála roli Julie v inscenaci Romeo a Julie. Od roku 2010 získala angažmá v Národním divadle v Brně a občas hostuje také v Divadle na Vinohradech a dalších. Hraje v několika studentských filmech, ale i v televizním filmu Stín smrtihlava a seriálu Policie Modrava. Vystupovala také v televizním pořadu Záhady Toma Wizarda. Nyní pro nás načítá i audioknihy.

Lit.: Hlinecká, Jana: Audiokniha: Ruth Ware – Hra na lháře. In web Knižní kavárna, (posluchačská recenze). – Cit.:  Hra na lháře od autorky Ruth Ware je tu tentokrát jako audiokniha. Recenzi na knížku v klasické podobě jsme na Knižní kavárně již uveřejnili. Romana hodnotila knížku hodně vysoko. Jak hodnotím Hru na lháře v audiopodobě já, se dozvíte v následující recenzi.

Recenze:

Bylo jim patnáct, chodily do stejné internátní školy a tvořily spolu nerozlučnou čtveřici – dospívající dívky Kate, Thea, Fatima a Isla. A hrály spolu proti všem okolo hru na lháře s jednoduchými pravidly:

  1. Vyslov lež!
  2. Na svém výmyslu trvej!
  3. Nenech se načapat!

A dále:

  1. Nikdy si nelžeme navzájem!
  2. Poznej kdy s lhaním přestat!

Jejich lhaní jim nakonec vyneslo vyloučení se školy a děvčata se musela rozejít. Jedná velká lež, ale zůstala mezi nimi a přinášela další a další.

Teď je asi o sedmnáct let později. Je objeveno tělo v místě, kde dívky trávily čas ve škole. Kate, která jako jediná zůstala v místě, kde chodila do školy, povolává kamarádky zpět. Musí se společně postavit minulosti, která je dostihla.

Magdalena Tkačíková namluvila audioknihu hodně poutavě a já se těšila, až budu moct v poslechu pokračovat. Na dramatičnosti přidávaly klavírní předěly mezi kapitolami.

Zápletka knížky Hra na lháře je vymyšlená hodně dobře. Nechybí napětí a zvraty, přesto jsem se místy trochu nudila a nedokázal tomu zabránit ani výborný přednes. Mám pocit, že to někde chtělo trochu ubrat a přesto by byl výsledek dost přesvědčivý.

I tak si ale myslím, že knížka patří k tomu lepšímu, co jsem četla. Z poslechového hlediska nemám, co vytknout.

Hodnocení: 85 %

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)