Hotel pod Poległym Alpinistą (Hotel U mrtvého alpinisty, 2021, 2022)

Audiobook Hotel pod Poległym Alpinistą  - autor Arkadij Strugacki;Boris Strugacki   - czyta Janusz ZaduraArkadij Strugacki a Boris Strugacki. Kompletní audiokniha. Překlad Irena Lewandowska.

Čte Janusz Zadura.

Natočeno 2021. Vydalo Xaudio, leden 2022 (MP3, celková délka 8 hod. 27 min.). Ukázka k poslechu zde.

Alternativní verze překladu názvu: Hotel ‚U mrtvého horolezce‘

Pozn.:  Para rosyjskich mistrzów science fiction przedstawia „Hotel pod Poległym Alpinistą” – przezabawną parodię klasycznej zagadki morderstwa.

Kiedy inspektor Peter Glebsky przybywa na wakacje do odległego hotelu narciarskiego, ostatnią rzeczą, jaką ma zamiar zrobić, jest angażowanie się w jakąkolwiek pracę policyjną. Jest tam, aby jeździć na nartach, pić brandy i pławić się w błogiej samotności. Jednak nie spodziewa się wyjątkowych gości hotelowych – ekscentrycznej bandy, w tym słynnego hipnotyzera, zamiłowanego w wyczynach gimnastycznych fizyka, nadąsanego nastolatka nieokreślonej płci i tajemniczego pana i pani Moses. A gdy hotel się zapełnia, zaczynają się dziać dziwne rzeczy – rzeczy, które wydają się wskazywać na obecność innego, niewidocznego gościa. Czy na terenie jest duch? A może dowcipniś? Coś bardziej złowrogiego?

Kiedy lawina blokuje przełęcz i więzi wszystkich w górskim przybytku, w pokoju zamkniętym od środka zostają w odkryte zwłoki. Wakacje Glebsky’ego dobiegły końca, a on rozpoczyna najbardziej niezwykłe śledztwo, w jakie kiedykolwiek był zaangażowany. W rzeczywistości, im dalej się wnika w dochodzenie, tym bardziej Glebsky zdaje sobie sprawę, że ofiara może nawet nie być człowiekiem.

W tej późnej powieści legendarnego rosyjskiego duetu science fiction – bracia Strugaccy z radością odwracają fabułę wielu tajemnic Herkulesa Poirota – a rezultat jest o wiele zabawniejszy i dziwniejszy niż wszystko, co kiedykolwiek napisała Agatha Christie. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)