Ďáblovy brázdy na skále frýdlantského hradu (1976)

František Patočka. Pověst z Liberecka. Dramatizace Jaroslav Holub.

Účinkují Pavel Mikoláš a Jaroslav Holub.

Nastudovala Interfona Liberec – Zájmový klub fonoamatérů v roce 1976. Vyšlo na CD Interfona Liberec 1976-2000 (Kalendář Liberecka, 2003). Nahrávka ke stažení zde. V roce 1996 vznikla nová verze textu.

Pozn.: S touto nahrávkou, pořízenou na magnetofonu TESLA URAN, jsme se poprvé účastnili soutěže fonoamatérů a v celostátním kole jsme získali čestné uznání. Také jsme se s ní dostali v lednu 1977 poprvé do rozhlasového vysílání.

V době nahrávání jsme neměli k dispozici žádné směšovací zařízení a proto jsme mixáže mikrofonu a zvuku z gramofonové desky provedli tak, že jsme „natvrdo“ připojili do jednoho vstupu magnetofonu mikrofon a do druhého
vstupu linkový signál z gramofonu. Aby bylo možno ovlivnit hlasitost zvuku z gramofonu, přivázali jsme na obnažené vodiče propojovacího kabelu potenciometr a s ním tu hlasitost regulovali přímo při čtení textu. Stejně tak bylo
nutno tenkrát dělat i další zvukové efekty přímo před mikrofonem. V tom byla naše amatérská dovednost kuriózní. Hrát jednotlivé postavy příběhu a současně každý měl na starost nějaký další úkon s rekvizitami nebo s technikou. Takto bylo natočeno mnoho našich dramatizací.
(anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)