Studio N – Mám dvě mámy (2019)

Studio N je zpravodajský podcast Deníku N. Aktuální témata, původní zprávy, komentáře. Připravil Filip Titlbach.

Natočeno 2019. Webová premiéra 13. 9. 2019 (Deník N, 15:34 h.).

Lit.: Titlbach, Filip: Studio N: Mám dvě mámy. In web Deník N, 13. 9. 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Zach Wahls je americký senátor ze státu Iowa. Stal se jím přesně osm let poté, co v tamním parlamentu jako devatenáctiletý student vystoupil s projevem, který mu navždy změnil život. Řekl v něm, že je synem dvou lesbických matek, a překvapeným poslancům vysvětlil, že jeho rodina má úplně stejné starosti jako každá jiná.

Rozhovor se Zachem pořídila Jana Ciglerová. Ve Studiu N uslyšíte, proč přijel do Česka a s jakými překážkami se musí dodnes ve svém životě potýkat.A ještě druhé téma. Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Vedoucí úřadu Martin Erazím se ztotožnil s názory dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha. Ten, jak upozornil předminulý týden Deník N, navrhl stíhání zastavit. Téma probíráme s redaktorem Lukášem Prchalem.

Podcasty Deníku N najdete každý všední den na našem webu a v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Podbean. Rozjezd Studia N podpořil grantem Nadační fond nezávislé žurnalistiky.

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)