Vlevo dole – Ruský Sputnik slaví úspěch. Vzkřísil českého prezidenta (2021)

Jak obstál Miloš Zeman v prezidentské roli během pandemie? Podcast Vlevo dole mu vystavil vysvědčení, které nepotěší. Zemanův nedostatek empatie nenapraví ani Sputnik. Připravili Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší.

Natočeno 2021. Webová premiéra 3. 3. 2021 (Seznam Zprávy, 11:30 h.; 30 min.).

Lit.: Stuchlíková, Lucie – Dolejší, Václav: Vlevo dole: Ruský Sputnik slaví úspěch. Vzkřísil českého prezidenta. In web Seznam Zprávy, 3. 3. 2021 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Miloš Zeman v koronavirové krizi nedostál očekáváním od hlavy státu, říkají kritici, ale stále častěji i někdejší prezidentovi příznivci. Dokonce i v průzkumech veřejného mínění důvěra v prezidenta klesá do rekordních nížin.

Čím si prezident zasloužil nelichotivé vysvědčení v mimořádné krizi, rozebírají po roce s covidem Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší v politickém podcastu Vlevo dole. „Prezident není vidět, nepodpořil národ v klíčových chvílích a z jeho zřídkavých vystoupení se zdá, že je odtržený od reality,“ myslí si Václav Dolejší.

K situaci nepřispěli ani Zemanovi nejbližší. „První dáma se v krizi stala prakticky neviditelnou a lidé z okolí prezidenta se vyznamenali porušením karantény, špatným nošením roušek nebo již legendární zabijačkou hladového prasete,“ popisuje Lucie Stuchlíková. A velmistra špatných příkladů Romana Prymulu, který musel už dvakrát skončit ve funkcích, si teď Zeman dokonce vzal na Hrad jako poradce. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)