Recitation of Homer’s Iliad in ancient Greek (Přednes Homérovy Illiady ve starověké řečtině, 2017)

Homér. Zvukový záznam coby součást výstavy Médium: figura (Galerie hlavního města Prahy). Připravil Roman Štětina.

Recituje Sylva Fischerová.

Natočeno 2017 s živým publikem. K poslechu zde.

Pozn.: Výstava volně navazuje na úspěšný projekt Galerie hlavního města Prahy Neklidná figura. Exprese v českém sochařství 1880–1914 oceněný titulem „skupinová výstava roku 2016“. Médium: figura je kurátorským výběrem současných českých a slovenských umělců, kteří se na výstavě zabývají tématem figury, nebo skrze ni vyjadřují svůj tvůrčí postoj.

Výstavní projekt se neomezuje pouze na klasické sochařské pojetí, ale na figuru jako médium, k němuž je možné se vztahovat prostřednictvím historických i osobních odkazů. Od řeckého kanonického zobrazení (Roman Štětina) přes práci s videem (Eva Koťátková), filmovým pásem (Ján Mančuška), fotografií (Jiří Thýn) až po instalaci (Pavla Sceranková, Jan Boháč) a performance (Roman Ondák). Figura je na výstavě široce tematizovaná jako literární postava (Viktor Dedek), socha s narativními prvky (Dominik Lang) a zároveň jako „médium“ či východisko ke zkoumání sebe sama (Barbora Fastrová + Johana Pošová) a mezilidských vztahů (Marie Tučková, Valentýna Janů). Výstava trvá od 14. 7. do 8. 10. 2017.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)