Magazín – Dávná i blízká historie českého národa! (2016)
Magazín připravila Karolina Antlová.
Hovoří Jiří Pernes.
Natočeno 2016. Premiéra 29. 9. 2016 (Rádio Petrov).
Lit.: anonym: Dávná i blízká historie českého národa! In Rádio Petrov, 29. 9. 2016 (anotace + nahrávka k poslechu). – Cit.: Byla láska mezi Františkem Josefem I. a císařovnou Sissi ve skutečnosti stejně romantická jako to vidíme ve filmu? A jak o situaci v Československu roku 1953 informovali tehdejší diplomaté?
Podzim přináší dny sváteční i různá výročí a připomínky. Mezi ně patří například výročí úmrtí Františka Josefa I. nebo Den české státnosti spojený se svatým Václavem. Do dávné i blízké historie související s našimi národními dějinami nahlížíme s historikem doc. PhDr. Jiřím Pernesem, Ph.D. z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky. Kromě jiného také autorem publikace Zprávy z Prahy 1953, která vyšla letos v červenci. Magazín připravila Karolina Antlová.
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku