Větrník – Host ve studiu – David Klammert (2018)

Připravila Šárka Chovancová.

Hovoří David Klammert.

Připravil ČRo Olomouc v roce 2018. Premiéra 12. 7. 2018 (ČRo Olomouc).

Lit.: Chovancová, Šárka: Judista David Klammert: Mým snem je olympiáda v Tokiu 2020. In web ČRo Olomouc, 12. červenec 2018 (článek+ nahrávka k poslechu). – Cit.: Davidu Klammertovi se v letošním roce daří, vybojoval už dvě medaile. Dlouhodobým cílem mistra Evropy do 23 let z roku 2015 jsou ale olympijské hry.

Letos v lednu vybojoval na Grand Prix v Tunisu bronzovou medaili a na začátku března na turnaji European Open v Praze poprvé v kariéře mezi seniory stříbrnou medaili v kategorii do 90 kilogramů.

K judu ho v dětství přivedl tatínek. „S judem jsem začal v sedmi letech v Kroměříži. Je to výborný základ pro děti, učí je orientovat se v prostoru, padat nebo zlepšuje jejich motorické dovednosti. Jsem tátovi, který mě k judu dovedl hrozně vděčný,“ hodnotí své začátky David Klammert. Od roku 2007 se připravoval pod vedením Jiřího Štěpána v Olomouci. V roce 2014 se přesunul do Prahy, kde se judu věnuje vrcholově.

David Klammert dále v roce 2015 vybojoval jako třetí český reprezentant v historii titul mistra Evropy do 23 let. Na šampionátu v Bratislavě vyhrál ve váze do 90 kilogramů. „Byl to velký mezník v mém životě, pořád jsem tomu nechtěl věřit. Člověka to potěší, ale nesmí usnout na vavřínech,“ říká nadějný český judista, který doufá, že se dostane na olympiádu v Tokiu. Už kvůli tátovi, který zemřel před třemi lety.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)