Host do domu – Petra Janů (2018)

Host zpěvačka Petra Janů je na scéně už více než 40 let. Jaké je její předvánoční turné, které čítá i speciální koncerty se Smíchovskou komorní filharmonií? Vydali jí hudba, publikum a jeviště už všechna tajemství nebo jí to nejlepší teprve čeká? Bude její další tvorba popová nebo rocková? Moderuje Martina Kociánová.

Natočeno 2018. Premiéra 13. 12. 2018 (ČRo 2 Praha, 11:04 h).

Lit.: Horálková, Elena: Petra Janů: Už si zase skáču po jevišti. In web ČRo 2 Praha, 13. prosinec 2018 (článek+ nahrávka k poslechu). – Cit.: Patří k naším pěveckým stálicím. Na jevišti stojí přes 45 let, doma má spoustu cen a v životě jeden velký splněný sen. Zpívat pořád dokola svoje velké pecky jí neomrzelo a na pódiích ze sebe nepřestává vydávat maximum. Tak jako dřív.

Myslí si, že na změnu je vždycky ten správný čas. Takže za svůj život vystřídala pop, swing, rock i muzikál. A dnes? „Zkusila jsem všechno a každá ta etapa pro mě byla důležitá. A protože se život odehrává v kruzích, tak já jsem ho uzavřela tím, že jsem se vrátila ke svým rockovým začátkům a už zase si skáču po jevišti. Těším se na každý koncert a odezva je senzační. I když mě od toho někteří zrazovali a klepali si na čelo.“

A tak objíždí republiku se svým novým repertoárem i starými osvědčenými hity, na které mnozí čekají. „Nezazpívat jim to, na co si koupili lístek, by ode mě byla pěkná křivárna,“ říká v rozhovoru s moderátorkou Martinou Kociánovou a dodává: „Za druhé – děkuju pořád za to, že mám hity a lidi je pořád chtějí slyšet. Dávám jim je. A s láskou. Musím se smát těm dnešním zpěvákům jednoho hitu, kteří si stěžují, že už je to nudí. Měli by děkovat a každý den nosit k Antoníčkovi bůra!“

Jak vzpomíná na Semafor? Chtěla by dnes začínat? Jaký má vztah k novým médiím? Jaké má novinky ve svém repertoáru? Po kom zdědila talent?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)