Plus Speciál – Zvolení Ursuly von der Leyenové do čela Evropské komise (2019)

Připravil a moderuje Jan Bumba.

Hosty jsou Pavel Novák, zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii; Filip Nerad, analytik Českého rozhlasu; Věra Jourová, evropská komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví; Michal Vít, odborník na V4 z Katedry mezinárodních vztahů a evropských studií MUP.

Natočeno 2019. Premiéra 17. 7. 2019 (ČRo Plus, 20 min.).

Lit.: Bumba, Jan – Přinosilová, Jana: Jak změní směřování Unie nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová? In web ČRo Plus, 17. červenec 2019 (anotace + nahrávka k poslechu). – Cit.: Poprvé v dějinách Evropské komise jí bude předsedat žena. Poslanci Evropského parlamentu včera v tajném hlasování podpořili německou kandidátku Ursulu von der Leyenovou.

Ta slíbila před svým potvrzením do funkce předsedkyně Evropské komise Evropu zelenější, spravedlivější a založenou na pravidlech. Část europoslanců, včetně několika českých, už ji teď kvůli tomu nemá ráda.

Jak výrazně může změnit směřování Evropské unie nová Komise pod vedením bývalé německé ministryně obrany? Dozvíte se ve speciálu Českého rozhlasu Plus! (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)