Host Lucie Výborné – Petr Synek (2019)

Hostem je Petr Synek, znalec lanýžů. Většina z nás se s pojmem lanýž potkala asi jen v podobě plněné čokolády. Stále se tahle pochoutka vyhledává pomocí cvičených vepřů? Rostou lanýže i v Česku? A v čem je kromě výdělku kouzlo vyhledávání lanýžů? Moderuje Lucie Výborná. Dramaturg Tomáš Černý.

Natočeno 2019. Premiéra 16. 9. 2019 (ČRo 1 Radiožurnál, 9:06 h.).

Lit.: Výborná, Lucie: Najít lanýž je vzrušující, je za ním finanční hodnota a unikátnost, popisuje obchodník s lanýži. In web ČRo 1 Radiožurnál, 16. září 2019 (anotace + nahrávka k poslechu). – Cit.: Přírodovědec a znalec lanýžů Petr Synek začal lanýže hledat po hospodské debatě. Pomohlo mu, že je vědec, většina informací o lanýžích jsou prý nesmysly k zastrašení konkurence. Lanýže se hledají s vycvičenými psy: Ekonomika jde ruku v ruce s ekologií, pes neničí les tak jako prase. Největší velikosti dosahují nejdražší bílé piemontské, rekord je hodně přes kilo. V jídle má nejradši jednoduché kombinace, kde vynikne chuť lanýže – houbové rizoto nebo míchaná vajíčka. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)