Host Radiožurnálu – Tony Havlík (2019)

Hostem je Tony Havlík, autor knihy Homeless Guide – průvodce nejen pražským bezdomovectvím… Říkáme jim bezdomovci, houmlesáci nebo tuláci. Kdo jsou ve skutečnosti tito lidé? Jak se dostali na ulici a jak na ní přežívají? Mají svoje sny, touhy a lásky? Zeptá se Zuzana Burešová.

Natočeno 2019. Premiéra 9. 10. 2019 (ČRo 1 Radiožurnál, 17:06 h.; 29 min.).

Lit.: Burešová, Zuzana: S bezdomovci jsem se spřátelil, v zimě chci strávit týden na ulici, říká autor knihy Homeless Guide. In web ČRo 1 Radiožurnál, 9. říjen 2019 (anotace + nahrávka k poslechu). – Cit.: Říkáme jim bezdomovci, houmlesáci nebo tuláci. Kdo jsou ve skutečnosti tito lidé? Jak se dostali na ulici a jak tam přežívají? Hostem je Tony Havlík, autor knihy Homeless Guide. „Kniha je průvodce čtyřmi příběhy, dodává jim kontext,“ vysvětluje. Na základě něj si člověk může zkusit noc na ulici dokonce sám a podle toho si udělat vlastní pohled na bezdomovectví. „Nejhorší je samota. Ti lidé vysedávají na lavičkách a jen čekají. Čas na ulici neexistuje,“ upozorňuje Havlík. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)