On Air – Terén v Brně (2019)

Jaký je smysl nové scény experimentálního divadla v Brně?  Připravila Eva Svobodová.

Natočeno 2019. Premiéra 9. 10. 2019 (ČRo Radio Wave, 7 min.).

Lit.: Svobodová, Eva: V Brně začala fungovat platforma Terén. Proč potřebujeme víc experimentálního divadla? In web ČRo Radio Wave, 9. říjen 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: V Brně začala fungovat platforma Terén, která se po Divadle Husa na provázku a HaDivadle stává třetí scénou Centra experimentálního divadla. „Zajímají nás věci, které jsou bytostně přesahové,“ říká dramaturg platformy Lukáš Jiřička. Během týdenní přehlídky přijela i britsko-německá skupina Gob Squad s představením Super Night Shot. Co umělci v ulicích nočního Brna zažili a jaký je cíl platformy Terén?

Platforma bez vlastního souboru a stálé scény chce být hlavně dramaturgickým, produkčním a distribučním zázemím. „Nepracujeme se stálým prostorem a stálou scénou, naši činnost neformulujeme jako divadlo. V našem programu aktivita není soustředěná na činnost nějakého ustáleného souboru, naše pozice je spíše dramaturgická, produkční a iniciační,“ říká umělecký ředitel platformy Terén Matyáš Dlab. „Nás zajímají věci, které jsou bytostně přesahové,“ dodává dramaturg platformy Lukáš Jiřička. Jedná se zejména o přesah k jiným médiím, jako je film, divadlo účasti nebo hudební produkce. „Zajímá nás nahlížet hudbu z pohledu divadelního potenciálu. Hudební performance jako svérázný hudební akt. Nechceme nutně dělat věci, které jsou reprízovatelné nebo repertoárové,“ říká Jiřička. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)