Ranní interview – Roman Prymula (2019)

Nová metoda léčby astmatu se indikuje u lidí středního a vyššího věku, u malých pacientů se hodnotí dopad, přibližuje náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Připravil Jiří Chum.

Natočeno 2019. Premiéra 16. 10. 2019 (ČRo 1 Radiožurnál, 4 min.).

Lit.: Chum, Jiří – Havel, Prokop: Novinky v léčbě astmatu! Převratný je způsob podávání léků, vysvětluje náměstek Prymula. In web ČRo 1 Radiožurnál, 16. říjen 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Astmatem u nás podle České iniciativy pro astma trpí asi milion lidí, většina z nich má mírnou nebo střední formu. A právě jejich léčby se týká nejnovější doporučení Globální iniciativy pro astma. Podle ní by lékaři měli co nejdřív u nových pacientů s mírným astmatem nasazovat preventivní léky. Tuto metodu vítá i náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

„Doporučení vychází z řady studií, těžko je možné mít k němu nějaké výhrady,“ ubezpečuje s tím, že jde o logický postup – preventivní zákrok je mnohem výhodnější než následné řešení komplikací.

Nová metoda spočívá v dlouhodobém a preventivním podávání léků. Podle náměstka Prymuly se kumuluje postup z minulosti, převratný je ale právě způsob podávání léků. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)