Host Lucie Výborné – Vlastislav Bříza (2019)

30 let od listopadu 1989 je také příběhem soukromých podnikatelů. Vlastislav Bříza je majitelem celosvětově známých českobudějovických tužkáren, kde začínal kdysi jako konstruktér. Je stále obyčejná tužka nebo pastelka žádané zboží? Jak se byznysmenovi dohání 40 let zameškaných za socialismu? A změnila se obyčejná tužka nějak v 21. století? Zeptá se Lucie Výborná.

Natočeno 2019. Premiéra 20. 11. 2019 (ČRo 1 Radiožurnál, 9:06 h.).

Lit.: Výborná, Lucie: Ten, kdo nemá ve vedení firmy ženu, dělá obrovskou chybu, říká majitel světoznámé české firmy. In web ČRo 1 Radiožurnál, 20. listopad 2019 (anotace + nahrávka k poslechu) – Cit.: (…) Než se tužka dostane do školního penálu, procestuje celý svět, popisuje Vlastislav Bříza, majitel celosvětově známých tužkáren, kde kdysi začínal jako konstruktér. Čínská kopie se s pravými českými tužkami nedá srovnat, náš postup výroby je už po desetiletí stejný, jen dnes výrobu zajišťují stroje. Tužka je základ motoriky dětí a souvisí i se sportem, dodává Bříza. On sám má ve vedení firmy rád ženy, právě ony mu totiž dovedou dát kvalitní zpětnou vazbu.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)