Vizitka – Ivan Zachariáš (2019)

Host Ivan Zachariáš, režisér. Moderuje Tomáš Pilát. Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou.

Natočeno 2019. Premiéra 4. 12. 2019 (ČRo 3 Vltava, 10:00 h.; 59 min.). Repríza 4. 12. 2019 (ČRo 3 Vltava, 19.00 hodin).

Lit.: Slívová, Hana – Pilát, Tomáš: Ivan Zachariáš: Práce na seriálu mě teď láká víc než práce na reklamách. Ty nikomu radost neudělají. In web ČRo 3 Vltava, 4. prosinec 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Před cestou do Anglie, kde navštíví své přátele, přijal pozvání do Vizitky Ivan Zachariáš. Redaktor Tomáš Pilát s ním mluvil o seriálech Bez vědomí a Pustina, o mizejících zákoutích vhodných pro dobové natáčení, o vzpomínkách na rok 1989, o filmových pobídkách i o jeho oblíbeném seriálu.

V České republice byl až donedávna nejvíc známý jako režisér reklam a festivalových znělek. Pak ale přišla nabídka HBO a osmačtyřicetiletý režisér Ivan Zachariáš je od roku 2016 v archivech vedený i jako autor seriálů. (…)

Nejprve to byla Pustina, již režíroval spolu s Alicí Nellis, a letos přibyla šestidílná dramatická série Bez vědomí. Ta se odehrává těsně před sametovou revolucí – v době tak šedivé, že bylo třeba upravit i výsledné barvení snímku, ze kterého například úplně vypadly ostrá žlutá a bílá barva.

„Během příprav seriálu Pustina jsme mohli točit v podstatě okamžitě po příchodu na lokaci. Děj Bez vědomí se odehrává před třiceti lety, a to oproti Pustině znamenalo strašně moc úprav. Museli jsme hlídat každou zásuvku, zvonek, dopravní značku, čáru na ulici, plastové okno. Za každým záběrem Bez vědomí bylo až absurdně hodně práce,“ srovnal ve Vizitce práci na obou seriálových projektech. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)