Host Radiožurnálu – Mirka van Gils (2019)

V roce 2002 zvítězila ve velké ceně Paříže v přípravě svatebního dortu a říká, že nejlepší čokoláda není ve Švycarsku, ale ve Francii. Mirka van Gils působila v Jihoafrické republice, v Kalifornii si založila cukrárnu specializovanou na perníčky, její dorty ochutnali Karel Gott, Daniel Craig nebo Angela Merkelová. Jak moc dá v 21. století na staré dobré řemeslo? A jak poznat správnou mouku na vánoční cukroví? Zeptá se Patricie Strouhalová.

Natočeno 2019. Premiéra 14. 12. 2019 (ČRo 1 Radiožurnál, 10:06 h.).

Lit.: Strouhalová, Patricie: Současná cukrařina pozbývá duši, myslí si cukrářka Mirka van Gils Slavíková. In web ČRo 1 Radiožurnál, 14. prosinec 2019 (anotace + nahrávka k poslechu). – Cit.: (…) U kynutého těsta je nejdůležitější láska a čas, vysvětluje umělecká cukrářka Mirka van Gils Slavíková. Každé cukroví podle ní musí mít ruční dotek.

Mašina za vás nic neudělá, říká Mirka van Gils Slavíková, umělecká cukrářka, která si v Kalifornii založila cukrárnu specializovanou na perníčky a v roce 2002 zvítězila ve velké ceně v Paříži. Na dnešní cukrařině ji chybí ruční dotek, důležité je dodržovat tradici, a přiznává, že na Vánoce dělá nejraději slepovaná linecká prasátka. Co je to rustikální cukrařina? A jak poznat správnou mouku na vánoční cukroví?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)