Xaver a host – Ivana Němečková (2020)

Ivana Němečková hostem Luboše Xavera Veselého.

Natočeno 2020. Premiéra 13. 2. 2020 (ČRo Region, 28 min).

Lit.: Welnerová, Nicola – Veselý, Luboš Xaver: Lékařka Ivana Němečková: Při operacích nedělám rozdíly mezi obyčejnými lidmi a celebritami. In web ČRo Region, 13. únor 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Chtěla se stát cirkusačkou, místo toho je specialistkou na ORL a estetickou medicínu. Lékařka Ivana Němečková se specializuje na operace nosů, mezi její klientelu patří „běžní“ pacienti i slavné české celebrity.

Na medicínu se Ivana Němečková přihlásila především kvůli profesorovi Ervínu Černému, který ji od dětství léčil chronický zánět středního ucha. „Pan profesor byl takový můj druhý otec, na medicínu jsem tak šla i proto, abych mu udělala radost,“ říká lékařka. Nebýt jeho, byla by možná z Ivany Němečkové cirkusačka: „Cirkus byl můj velký dětský sen.“

Ze všech lékařských oborů si zvolila ORL, obor věnující se ušním, nosním a krčním chorobám. „ORL se mi líbí, protože má široké spektrum pacientů. Je to také obor, kde se léčí jak léky, tak operacemi,“ prozradila Xaverovi.

Estetická chirurgie

Specializace na operace nosů v rámci ORL ji přivedla až k estetické medicíně. „V rámci jednoho řezu jsem chtěla řešit jak funkční, tak estetické hledisko. Doplnila jsem si proto vzdělání a začala se věnovat plastické medicíně,“ říká.

Dnes je Ivana Němečková vyhledávanou specialistkou právě na operace nosů. Na jejím operačním sále se střídají „běžní“ pacienti s celebritami. „V pacientech nedělám rozdíly, trému necítím ani v případě slavných osobností,“ tvrdí.

„Snažím se všechny zákroky podrobně vysvětlit, požadavky na některé zákroky u mladé klientely také odmítám jako neopodstatněné,“ prozradila v pořadu Xaver a host. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)