Syn Floriana Zellera v liberecké Divadle Františka Xavera Šaldy (2020)

Jak zní dobře míněná rada herce Ondřeje Kolína ohledně rodinných vztahů? Poslechněte si v reportáži, kterou připravila Lucie Fürstová.

Připravil ČRo Liberec v roce 2020. Premiéra 14. 2. 2020 (ČRo Liberec, 4 min.) v cyklu Vybrali jsme pro Vás.

Lit.: Fürstová, Lucie: Nejdřív Matka, pak Otec a teď: Syn. Malé divadlo uvádí závěrečnou část trilogie Floriana Zellera. In web ČRo Olomouc, 14. únor 2020  (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Francouzský dramatik Florian Zeller má za sebou svůj první celovečerní film Otec, v titulních rolích s Anthonym Hopkinsem a Olivií Colman. Představil ho s úspěchem na konci ledna na americkém filmovém festivalu Sundance. Premiéru bude uznávaný autor mít ale i v Liberci, Malé divadlo uvede jeho hru Syn.

V české premiéře uvede v pátek 14. února liberecké Divadlo Františka Xavera Šaldy na své malé scéně inscenaci Syn. Jejím autorem je jeden nejúspěšnějších francouzských dramatiků současnosti Florian Zeller. Francouzsky jemné rodinné drama z roku 2018 vypráví nejen o složitém dospívání dětí, ale i jejich rodičů. O lásce, snaze o porozumění ale i o nepochopení, a o tom, že věci nemusí být vždy takové, jaké se nám často mohou jevit na první pohled.

Na začátku příběhu je běžný milostný trojúhelník, pak už sledujeme mladého Nicolase a jeho vztahy v nově rozvětvené rodině. Na vlnách bíle natřených podsvícených dřevěných kulis, které pokrývají velkou část jeviště a připomínají obrovskou lavičku v parku, proplouvá otec a syn. Oba k sobě hledají cestu. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)