Blízká setkání – Miroslav Donutil (2020)

Host: herec Miroslav Donutil. Moderuje Tereza Kostková. Do RadioCafé Vinohradská 12 přijde herec Miroslav Donutil. Co nového chystá Doktor z hor? Nechybí mu Národní divadlo? A kdy se cítil naposledy v pasti nebo aspoň v pastičce?

Natočeno 2020. Premiéra 20. 2. 2020 (ČRo 2 Praha, 11:04 h.).

Lit.: Kuchyňová, Zdenka – Kostková, Tereza: „Neměl jsem herecké sny. Vždycky někdo přišel a řekl: Něco pro tebe mám,“ prozradil Miroslav Donutil. In web ČRo 2 Praha, 20. únor 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Já do kavárny musím, prohlásil v rozhlasovém Radiocafé herec Miroslav Donutil. Kavárnu má moje žena, a když na Silvestra nestíhali, tak jsem nahodil zástěrku a šel.

Miroslav Donutil teď hraje v pražském ABC ve hře Smrt obchodního cestujícího. „Je to velká výzva, kdysi to hrál Karel Höger. Máme vyprodáno na mnoho měsíců dopředu. Hraju tam se svým synem Martinem, který mi hraje syna a se Zuzanou Kronerovou. Ona zpočátku vypadá, že se text nenaučí, ale pak to ze sebe vysype. Tu roli zvládla skvostně.“

Z deseti uznávaných her jsem hrál v osmi

Zahrál si všechny vytoužené role? „V Národním divadle a v Divadle Husa na provázku jsem hrál krásné role. Existuje 10 mezinárodně uznávaných divadelních her a z těch deseti se mi poštěstilo hrát v osmi. Já neměl herecké sny, ale vždycky někdo přišel a řekl: Tohle pro tebe máme.“

„Jednou jsem si říkal, že mám volnou sezónu a přišel režisér Nebeský, jestli bych nechtěl roli Dona Juana. Já málem omdlel. Vždyť je to vysoký ztepilý muž s uhrančivým pohledem, před kterým ženy padají do kolen. A on říká: Ne, je to padesátiletý hajzl, který si nikoho neváží. Tak povídám: Aha, to je dobře obsazené,“ dodává Miroslav Donutil. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)