Apetýt – Robert Hájek (2020)

Apetýt s Robertem Hájkem, který se zasazuje o pokračování baťovské tradice, připravila Andrea Kratinová.

Připravilo Brno v roce 2020. Premiéra 27. 2. 2020 (ČRo Brno, 27 min.).

Lit.: Kratinová, Andrea: Při otisku bot J. A. Bati do pamětní desky jsme zjistili, že měl každou nohu jinak velkou, uvedl Robert Hájek. In web ČRo Brno, 27. únor 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Robert Hájek je zakladatelem Nadačního fondu J. A. Bati, inicioval výrobu pamětní desky a připravuje knihu Jak bratři Baťové obouvali svět. Byl hostem Apetýtu.

Podnikatel z Uherského Hradiště Robert Hájek se zasazuje o pokračování baťovské tradice. Inicioval pamětní desku a sochu J. A. Bati v Uherském Hradišti a pamětní desku na vile ve Zlíně, kde dnes sídlí Český rozhlas.

Je zakladatelem Nadačního fondu J. A. Bati. Nyní znovu rozbíhá zapomenutou výrobu sodovky jménem Baťovka, kterou rodina Baťů začala vyrábět v Uherském Hradišti už v roce 1897.

Po obnovení výroby sodovky má i vlastní etiketu, kterou navrhla zlínská designérka Martina Stankušová. „Chtěli jsme trošku jiný styl, který by byl moderní a oslovil i mladší generaci,“ vysvětlil Robert Hájek, který svůj záměr odstartoval v roce 120. výročí založení sodovkárny.

Současně také iniciuje vydání knihy pro děti o tom Jak bratři Baťové obouvali svět, kterou napsala Markéta Pilátová, nominovaná na cenu Magnesia Litera a cenu Josefa Škvoreckého za román Žluté oči vedou domů a epos Má nejmilejší kniha. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)