Vizitka – Lenka Morávková (2020)

Host Lenka Morávková, hudebnice, producentka a zvuková umělkyně. Moderuje David Hamr.  Seznamte se s lidmi, kteří žijí (s) kulturou.

Připravil ČRo Liberec v roce 2020. Premiéra 27. 3. 2020 (ČRo 3 Vltava, 10:00 h.; 58 min.). Repríza 27. 3. 2020 (ČRo 3 Vltava, 19.00 hodin).

Lit.: Slívová, Hana – Hamr, David: Je to prodloužení mé psychiky i těla, říká o skleněném nástroji Cristal Instrument hudebnice Lenka Morávková. In web ČRo 3 Vltava, 27. březen 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.:  Lenku Morávkovou, již fanoušci elektronické hudby možná znají z projektu My Name Is Ann, je nyní možné vidět zejména za nástrojem složeným ze skleněných trubic. (Nejen) o tom, jak se k němu dostala a jak na něj hraje, mluvila tato rodačka z kraje pod Ještědem ve Vizitce s Davidem Hamrem.

Vyrůstala v okolí Železného Brodu a na gymnázium chodila do Jablonce. Její život – stejně jako život desetitisíců dalších lidí – nevyhnutelně formovala sklářská výroba. „Vyrůstala jsem v tom. Všichni mí strýcové, tety i partneři pracovali se sklem. Sama jsem ale takové tendence nikdy neměla, byla jsem humanitně zaměřená. Až později jsem se o sklo, respektive o jeho zvukový charakter, začala zajímat,“ vypráví Lenka Morávková ve Vizitce. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)