Vysíláme Vesele i Vážně – To je historické centrum Brna (2020)

Česko má podle některých obyvatel novou dálnici. A tou je pěší zóna v historickém centru Brna. Připravil Tomáš Kremr.

Hovoří

Připravilo Brno v roce 2020. Premiéra 27. 5. 2020 (ČRo Brno, 3 min.).

Lit.: Kremr, Tomáš: To je historické centrum Brna. Pěší zóna připomíná parkoviště či dálnici, řidiči si tudy krátí cestu. In web ČRo Brno, 27. květen 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Jako dálnici nebo parkoviště bez pravidel označují někteří Brňané pěší zónu v centru města. Tou denně podle magistrátu projede asi patnáct stovek aut. Můžou si tudy zkrátit cestu a vyhnout se frekventovaným tepnám. Někteří řidiči povolení k vjezdu zneužívají anebo neplatí pokuty za špatné stání. Na nejdrzejší řidiče je krátký magistrát i městská policie.

„Teď jsem zásoboval. Prodavačka mi chystá zboží. Když půjdu běhat nebo se mezitím proletím ve vesmíru, než mi nachystá zboží, tak je to čistě moje věc. Až to bude nachystané, tak to naložím a odjíždím,“ reagoval na dotaz redaktora Českého rozhlasu Brno jeden z řidičů osobního auta v pěší zóně v historickém centru Brna. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)