Dnešní Plus – Tomáš Cikrt (2020)

Připravil Martin Matějka.

Hovoří šéfredaktor online Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt.

Natočeno 2020. Premiéra 15. 10. 2020 (ČRo Plus, 8 min.).

Lit.: Matějka, Martin: Cikrt: Medici mohou pomoci, ale ne u nejtěžších případů. Řítíme se do bezprecedentní situace. In web ČRo Plus, 15. říjen 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Česko se připravuje na rozšíření kapacit nemocnic, a to až o 10 tisíc lůžek pro nemocné s covid-19. „Přestože je náš systém poměrně bohatý na lůžka včetně těch intenzivních, a to v porovnání s ostatními zeměmi. A přestože máme efektivní a vyškolený personál, tak situace, do které se řítíme, je naprosto bezprecedentní. Nemusíme ji zvládnout,“ varuje šéfredaktor online Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt.

„Podle poslední vývoje je téměř jisté, že do 14 dní až tří týdnů bude dosavadní kapacita naplněna. Je tak třeba hledat další možnosti, jak ji rozšířit. To hlavní je restrukturalizace lůžek,“ domnívá se Cikrt.

To tvrdí i premiér Andrej Babiš (ANO), který už dříve řekl, že budování náhradních kapacit je prvořadým úkolem. Personální zabezpečení pak bude na ředitelích nemocnic. Po středečním jednání Ústředního krizového štábu proto dostali hasiči, armáda a hejtmani za úkol, aby zajistili objekty, kde by nová lůžka měla být, i lidi, kteří by se o nemocné měli starat.  (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)