Zaostřeno na domácí výuku (2020)

Připravila Lucie Korcová.

Natočeno 2020. Premiéra 14. 11. 2020 (ČRo Plus, 25 min.).

Lit.: Korcová, Lucie:  Může se stát, že děti z horších škol budou bez šance na přijetí na lepší střední školy, varuje Černý z asociace ředitelů. In web ČRo Plus,  14. listopad 2020 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Zdá se to daleko, ale přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Roste i nervozita rodičů i ředitelů samotných škol. „Nebudeme nějak extrémně dlouho čekat, ale dovolte, abychom scénáře, které máme v hlavách, vázali na to, jak se bude vyvíjet situace a jak bude modelována ministerstvem zdravotnictví,“ komentuje problém přijímacích zkoušek ministr školství Robert Plaga (ANO) s tím, že rozhodné slovo řekne do konce listopadu.

Jednotné přijímací zkoušky by se na čtyřleté obory měly konat 12. a 13. dubna, na víceletá gymnázia pak 14. a 15. dubna 2021. Na jaře se ale kvůli epidemii přesunuly na červen a uchazeči měli na složení testů jediný pokus místo dvou běžných.

Rodiče si navíc stěžují na rozsah učiva, což potvrzuje v pořadu Zaostřeno i paní Adriana. „Myslím, že jsme všichni rodiče procitli. Jsme v těsném kontaktu s učivem. V rámci rodičovské komunity daleko víc komunikujeme a zjišťujeme, co se děti všechno učí – a kolik je ve škole informačního odpadu. Je to pro mě strašně zajímavé zjištění,“ říká.

„Každý učitel se zajímá jen ‚o to své‘, tedy jen o svůj předmět. Snaží se zapojit různé nástroje. Ale čas, který tomu dítě věnuje, je někdy až do odpoledních hodin. Takže máme online výuku a potom se odpoledne ještě vypracovávají jednotlivé úkoly v pracovních sešitech,“ doplňuje další matka dvou dětí Lidija. (…)

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)