Mozaika – Achille Castiglioni: Zapomenutý italský design (2021)

Achille Castiglioni vnesl do designu rafinovanost, vtip a zvláštní charakteristický moment energie. Připravil Adam Štěch.

Natočeno 2021. Premiéra 23. 2. 2021 (ČRo 3 Vltava, 8 min.).

Lit.: Štěch, Adam: Zapomenutý italský design. Legendární studio designéra Achilla Castiglioniho v Miláně vydalo další tajemství. In web ČRo 3 Vltava, 23. únor 2021 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Potomci Achilla Castiglioniho nalezli v nepřeberném množství skic, modelů, sběratelských předmětů a unikátů prototypy pro kompletní kolekci psacích potřeb. Společně se start-upovou značkou Ego.M se jí rozhodli uvést na trh.

V historii designu neexistuje mnoho stejně kultovních jmen jako byl právě Achille Castiglioni. Společně se svými bratry Pierem Giacomem a Liviem, se kterými si založil své studio již ve třicátých letech, redefinoval význam slova design a pomohl Itálii stát se designérskou jedničkou během poválečného ekonomického boomu. Achille Castiglioni vnesl do designu rafinovanost, vtip a zvláštní charakteristický moment energie, který se pro něj stal nezaměnitelným.  (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)