Dnešní Plus – Kauza Cimanouská (2021)

Co ukázala kauza atletky Cimanouské o běloruském režimu? Analýzu připravili Martin Matějka a Lucie Vopálenská.

Hovoří  analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák.

Natočeno 2021. Premiéra 5. 8. 2021 (ČRo Plus, 13 min.).

Lit.: Matějka, Martin – kac: Případ Cimanouské ukazuje, jak jsou všichni v Bělorusku odkázáni na milost režimu, říká analytik. In web ČRo Plus, 5. srpen 2021 (článek + nahrávka k poslechu) – Cit.: Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská, jež po konfliktu s vedením výpravy své země opustila olympiádu v Tokiu, přistála ve středu večer na varšavském letišti. „Její případ ukazuje, jak jsou lidé, kteří se proti režimu nechtějí stavět, nakonec na milost a nemilost režimu odkázaní. Kdykoli a a kdokoli, sportovci, akademici, můžou skončit, když si to režim usmyslí. Je to prvek brutálního autoritářství a represe,“ říká analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček.

Sama Cimanouská zdůraznila, že z její strany nejde o politický protest. „V běloruském olympijském výboru sedí syn vládce Alexandra Lukašenka, jakkoliv nebyl mezinárodním společenstvím uznán,“ ukazuje ovšem Havlíček na to, že v Bělorusku jsou politika a sport provázány.  (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)