Osobnost Plus – Martin Řezníček (2022)

Martin Řezníček, moderátor a zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT, bývalý zahraniční zpravodaj ČT v USA. „S vedeními redakcí napříč kontinentem jsme ve stálém kontaktu, snažíme se navzájem si pomáhat a sdílet know-how,“ řekl muž, který si prošel novinářskou zkušeností ve Spojených státech a dnes je jednou z populárních tváří českého veřejnoprávního média. Sdílí například také know-how, pokud jde o zpravodajské pokrývání ruské agrese na Ukrajině? Čím je pro něj anglosaský svět přitažlivější víc než ostatní západní svět? A má pocit, že Joe Biden zvládá svoji prezidentskou roli? Moderuje Barbora Tachecí.

Natočeno 2022. Premiéra 18. 8. 2022 (ČRo Plus, 10:34 h.; 26 min.).

Lit.: oci – Tachecí, Barbora: Spojené státy jsou teď tak rozeštvané, že je jedno, kdo je prezidentem, míní novinář Řezníček. In web ČRo Plus, 18. srpen 2022 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Anglosaský svět pro něj představuje zásady fair play a dodržování pravidel. Jak vnímá dnes Velkou Británii i Spojené státy moderátor a zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize a její bývalý zahraniční zpravodaj v USA Martin Řezníček? (…)

„Vidím hlavně absenci toho typicky českého okopávání kotníků. Ne, že by se to tam nedělo, ale není to tak všeobecně společensky přijatelné,“ říká v pořadu Osobnost Plus novinář.

Uznává, že existují výjimky a příkladem může být i současný dosluhující britský premiér premiér Boris Johnson. „Ale nějaký základ smyslu pro pořádek Velká Británie a Spojené státy americké světu určitě daly.“

„Konkrétně v USA mě fascinují jak ideály psané v jejich ústavě, tak realita, která tyto ideály nikdy nedoběhne, tento střet mě zajímá. To, čím dnes Spojené státy procházejí, je mnohdy brutální, co se veřejné debaty a rozklížení tamní společnosti týče.“ (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)