Gang divokejch zvířat (2018)

Tomáš Dianiška. Pohádka o vesmírném meteoritu a o tom, jak příjemné jsou bublinky ve vodě. Hudba Petr Wajsar. Zvuk a zvukový design Ondřej Franěk. Produkce Hana Herianová. Dramaturgie Lenka Veverková. Režie Jakub Doubrava.

Osoby a obsazení: bobr (Michal Štěrba), prase (Josef Jelínek), cvrčka (Andrea Mohylová), netopýr Ray (Vilém Dubnička), myš (Kamila Šmejkalová), kočka (Jana Kubátová), veverka (Milena Jelínková), major Tom (Petr Konáš), moderátorka (Kateřina Schmiedová), hlas počítače (Ondřej Franěk), ministr (Josef Nechutný) a základna (Stanislav Jurík).

Nastudovala Plzeň v roce 2018 (55 min.). Premiéra 18. 2. 2018 (ČRo 2 Praha, 13:00 hodin).

Lit.: anonym: Tomáš Dianiška: Gang divokejch zvířat. In web ČRo 2 Praha, 18. 2. 2018 (článek). – Cit.: Cit.: Rozhlasový animák plný štěkání, mňoukání, kukání, cvrkání a bečení.

Cvrčka, Prase a Bobr. Známá trojka výrostků, co nemají na práci nic lepšího než si dělat legraci z ostatních. Do potíží se však dostanou, když do jinak poklidného lesa spadne meteorit a navíc vypuknou životy ohrožující záplavy. Všichni tři hrdinové naštěstí získají zvláštní superschopnosti, díky nimž budou moci tonoucí obyvatele zachránit. O podrobnostech se dozvíte díky lesnímu rozhlasákovi netopýru Rayovi z rádia Kůrovec, který byl přímo u toho!

Už jste někdy viděli řídit cvrčka vesmírnou loď? Prase nasávat chobotem vodu? Lesní zvířata rapovat hiphopový song? A co teprve teleportovat se do… Neprozrazujme ale příliš. O všem uslyšíte v bláznivé pohádce mladého dramatika a herce Tomáše Dianišky, který chtěl původně psát příběh o vytopené dětské klubovně.

Namísto toho vznikl hravý rozhlasový animák plný štěkání, mňoukání, kukání, bzučení, ťukání, cvrlikání, bečení, pískání, cvrkání, bublání, chrastění a také samozřejmě beatboxu a elektronických beatů hudebního skladatele Petra Wajsara. Ten spolu se zvukovým designerem Ondřejem Fraňkem vytvořil pohádku, v níž je možné slyšet jak vodní vír či ticho na Měsíci, tak ministra vnitra České republiky a kosmonauta Majora Toma.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)