Kvítek štěstí (1981, 2019)

CoverKvěta Kuršová. Pohádka. Hudba Tomáš Vránek, řídí Jiří Váchal. Zvuk Jiří Kozelka. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Karel Weinlich.

Účinkují Jan Hartl, Jana Boušková, Zdeněk Kutil, Slávka Hozová, Hana Talpová, Miroslav Masopust, Hana Štrůdlová a Helena Vrabcová.

Natočeno v roce 1981. Obnovená premiéra 15. 7. 2018 (ČRo 2 Praha, 13:00 h.; 47 min.).

Vydala Radiotéka, leden 2019 (MP3).

Lit.: anonym:  Květa Kuršová: Kvítek štěstí. In web ČRo 2 Praha, 15. 7. 2018 (článek). – Cit.: Přinesou Toníkovi semínka z kvítku štěstí skutečné štěstí? A jak si se vším poradí jeho milovaná Madlenka? Kde hledat to pravé a skutečné štěstí?

Když vykvete kvítek štěstí, královna květin rozfouká jeho semínka po světě. Kdo bude o rostlinku dobře pečovat, tomu kvítek pokvete. Toník je trochu morous a nechce se mu dřít na poli pro pár brambor na loupačku. Rozhodl se proto vyhledat královnu květin a poprosit ji o kouzelný kvítek, aniž by si uvědomil, že štěstí má přímo pod nosem…

Jeho Madlenka totiž umí všechno: navaří, napeče i růže vypěstuje. Cestou za štěstím potká Toník skřítka Bedrníčka, který mu ukáže kořen návratníček, a taky malou saň Soničku, které se každý lekne, ale ona je hodná a Toníkovi prokouše kamenitou cestu do království květin. Královna květin slíbí darovat semínko, ale Toník musí nejdřív zrýt úhor a vypěstovat na něm brambory. Podaří se mu to?

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)