Melina, Melina! (1996)

Peter Sever. Rozhlasová hra o slavné řecké herečce, zpěvačce a političce Melině Mercouriové.  Mistr zvuku Ivan Mihál. Režie Milan Semík.

Účinkují Vlado Müller, Helena Geregová, Darina Vašíčková, Anna Javorková, Karol Machata, Ladislav Chudík, Jozef Vajda, Vladimír Minarovič, Soňa Ulická, Ján Valentík, Jozef Šimonovič, Peter Bzdúch, Peter Rúfus, Michal Gučík, Ivan Romančík a Vladimír Durdík.

Nastudoval  Slovenský rozhlas Bratislava v roce 1996. Repríza 14. 7. 2018 (Rádio Pyramída, 60 min.).

Pozn.: Koncom 80-tych a začiatkom 90-tych rokov minulého storočia bola gréckou ministerkou kultúry. Je autorkou projektu „Európske mesto kultúry“, ktorý Európska únia rozbehla v roku 1985. Preslávila sa svojou medzinárodnou kampaňou proti gréckej vojenskej funte, ktorá sa v krajine chopila moci v roku 1967. Jej najslávnejšou filmovou rolou bola prostitútka Ilja v snímke „Pote tin Kyriaki“, za ktorú dostala cenu pre najlepšiu herečku na festivale v Caan roku 1960 a bola nominovaná na oscara. 3 krát bola tiež nominovaná na zlatý glóbus. V ankete „Veľké gréci“, ktorej cieľom bolo vybrať najväčšie osobnosti gréckej histórie vrátane starovekého grécka, skončila na 13. mieste. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)