Aféra nebyla, zapomeňte! 1/? (2019)

Milan Dus. Dramaturgie Jaroslav Pokorný. Mistr zvuku Leoš Sedláček. Režie Pavel Krejčí.

Účinkují Kamila Sedlárová, Jan Vápeník, Michal Przebinda, Ladislav Špiner, Miroslav Zavičár a Aleš Křivánek.

Nastudoval ČRo Hradec Králové v roce 2019. Premiéra 1. dílu 4. 11. 2019 (ČRo Region, 19:10 h.) v cyklu Kriminální případy Čech, Moravy a Slezska.

Lit.: Pokorný, Jaroslav: Aféra nebyla, zapomeňte! In web ČRo Region, 4. listopad 2019 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.:  (…) Rum šel v Čechách vždycky dobře na odbyt. V 90. letech měl dokonce takovou sílu, že notně zahýbal i domácí politickou scénou…

Stalo se tak dávno před tajnými zahraničními konty ODS, kufříky či bamberskými výlety Miloše Zemana. Kauza označována jako rumová aféra byla jednou z prvních, kdy se začalo otevřeně hovořit o propojení organizovaného zločinu s politikou.

A ještě jeden primát by jí mohl patřit – v historii novodobé české justice patří k nejdéle projednávaným soudním případům. Ty soudy se totiž vlekly třináct let. Takže z dnešního pohledu to byla aféra nejen rumová, ale taky ryze tuzemská. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)