Mimo tohto sveta 1/3 (Mimo tento svět, 2019)

Ľuboš Jurík. Třídílný detektivní seriál na motivy detektivních novel. Produkce Silvia Lukáčová. Hudební dramaturgie Ján Fiala. Zvuk Marián Cibuľa, Milan Greguš a Peter Pištek. Dramaturgie Michaela Materáková. Dramatizace a režie Michal Spišák.

Účinkují Gregor Hološka, František Kovár, Alfréd Swan, Juraj Hrčka, Ján Gallovič, Barbora Chlebcová, Dušan Kaprálik, René Jankovič, Zuzana Kyzeková, Roman Ferienčík, Jozef Benedik, Tibor Vokoun, Vladimír Jedľovský, Alena Pajtinková, Lenka Barilíková, Miroslava Drínová, Ondrej Kaprálik, Přemysl Boublík, Lucia Vráblicová a Juraj Predmerský.

Natočeno 2019. Premiéra 1. dílu 12. 1. 2020 (SRo Rádio Devín, 21:00 h.), 3. dílu 26. 1. 2020 (SRo Rádio Devín, 50 min.). K poslechu zde, zde a zde.

Obsah: 1. Mimo tohto sveta, 2. Tajomstvo starej dámy, 3. Vražda v pavlačovom dome.

Pozn.: Zvedavého a húževnatého novinára bulvárnych novín, Antona Zárubu, ani trochu nezaujímajú pikantérie bratislavskej smotánky. Jeho vášňou je zločin. Tipy na príbehy mu často dáva priamo polícia, lebo vie, že neúnavný a neodbytný reportér s pomocou svojho priateľa, brilantného komisára vo výslužbe, dokáže prípady rozmotať aj tam, kde už sa oni ocitli v slepej uličke. Nový trojdielny detektívny seriál – Mimo tohto sveta – podľa próz Ľuboša Juríka, ktorý autorsky pripravil Michal Spišák, sa odohráva v uliciach medzivojnovej Bratislavy. Prvá časť rozhlasového seriálu zavedie poslucháčov k Dunaju, do bratislavských dokov a lodníckych krčiem už túto nedeľu o 21.00 na Devíne.

V tretej časti príbehu rieši hlavná postava zamotaný prípad mladej ženy, zavraždenej v sušiarni bytového domu. Ukáže sa, že v tomto prípade je veľa podozrivých, ktorí by mali na spáchanie tohto strašného činu motív, avšak motív skutočného vraha prekvapí aj skúseného pisateľa súdničiek Antona Zárubu.

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Premiéra 12., 19., 26. 1. 2020.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)