Příští vládě hrozí bezprecedentní moc. I proto by neměla vylučovat opozici (2021)

Petr Holec. Komentář.

Natočeno 2021. Premiéra 24. 10. 2021 (ČRo Plus, 4 min.) v cyklu Názory a argumenty.

Lit.: Holec, Petr: Petr Holec: Příští vládě hrozí bezprecedentní moc. I proto by neměla vylučovat opozici. In web ČRo Plus, 24. říjen 2021 (článek + nahrávka k poslechu) – Cit.: Je to ironie. Až do voleb strašily obě antibabišovské koalice povolební diktaturou ANO, SPD a KSČM, krátce po volbách nám ale naopak hrozí jejich bezprecedentní „diktatura“: koalice SPOLU a PirStan mají většinu ve sněmovně i v Senátu a jejich politici případně převezmou i prezidentské pravomoci. SPOLU navíc z vedení sněmovny vylučuje SPD, jednu ze dvou opozičních stran.

Volby i povolební dění kolem prezidenta Miloše Zemana můžou z Parlamentu i Pražského hradu eliminovat opozici, bez které každá demokracie smrdí diktaturou. Pokud totiž Parlament skutečně použije ústavní článek 66 a zbaví vážně nemocného prezidenta Zemana prezidentských pravomocí, přejdou podle ústavy na nového premiéra a šéfy sněmovny a Senátu.     (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)