Muž, který spadl na Zemi (2022)

Walter Tevis. Kompletní audiokniha. Překlad Robert Tschorn. Režie Vít Malota.

Čte Igor Orozovič.

Natočeno 2022. Vydal OneHotBook 22. 11. 2022 (1 CD MP3, katalogové č. AK509; EAN 8594169485096; celková délka nahrávky 6 hodin 49 minut). Ukázka k poslechu zde.

Pozn.:  Baladický příběh o mimozemšťanovi, jemuž se lidé dostali příliš pod kůži.

Thomas Newton by mezi lidmi vyčníval, i kdyby nepocházel z jiné planety. Jeho dvoumetrová, nevídaně útlá postava, neochlupená, téměř průsvitná pokožka či vlasy bílé jako padlý sníh z něj dělají nepřehlédnutelnou postavu v každé společnosti. Kdo by řekl, že se jedná o masku, která má zakrýt jeho skutečný zjev… Mimozemský návštěvník přiletěl na Zemi s jasným cílem – zachránit svůj vymírající lid. Osamělý a křehký cizinec se sice v Americe díky svým vědomostem a vyspělé technice brzy stane miliardářem, ale pobyt mezi pozemšťany poznamená tohoto příslušníka nadřazené rasy víc, než by čekal. Tváří v tvář naší pošetilosti, podezřívavosti a zaslepenosti nakonec pochopí, že lidstvo už také směřuje k patrně neodvratitelnému sebezničení.

Klasické dílo science-fiction proslavila filmová adaptace s Davidem Bowiem v hlavní roli a v roce 2022 dalo vzniknout stejnojmennému seriálu. (anotace)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)