Verše – Z dvoch brehov (Verše – Ze dvou břehů, 2024)

Vladimír Skalský. Verše. Režie Adam Hanuljak.

Recituje Peter Sklár.

Natočeno 2024. Premiéra 10. 5. 2024 (SRo 8 Rádio Litera, 3:35 h.). Repríza 10. – 16.  5. 2024 (SRo 8 Rádio Litera).

Lit.: Šaráková, Lucia: Venušine variácie alebo literárne Evy a Magdalény. Téma týždňa. In web SRo 8 Rádio Litera, 6. 5. 2024 (článek). – Cit.: Tento týždeň bude typicky májový alebo ak chcete Venušin, budú mu dominovať témy osudových žien (neraz s tragickým príbehom lásky), ale bude to aj týždeň zaujímavých výročí, dlho nevysielaných hier a smútočnej spomienky na predčasne zosnulú Dominiku Madro (1990 – 2024). Vo vysielaní sa objaví aj cyklus Venušine variácie z roku 1975. Pripomenieme si výročie Bedřicha Smetanu rovnomennou hrou z roku 1954, narodeniny Štefana Kvietika (hrou Bača) i narodeniny Jozefa Šimonoviča (hrou Princ Bhadra a princezná Vasantaséna). Poslucháčskym tipom je hra J. G. Tajovského z roku 1965 Smrť Ďurka Langsfelda. Nebude chýbať esej (Z Barcelony ) a poézia (V. Sklárskeho). Podmanivé bude Tajomstvo majstra Stradivara.  Premiéru bude mať aj cyklus Z tvorivej dielne Rádia Litera. (…)

Pridávame i verše Vladimíra Skalského pod názvom Z dvoch brehov. V réžii Adama Hanuljaka účinkuje Peter Sklár. (…)

Lit.: Šaráková, Lucia: Timravina Anča, Kukučínova richtárka a Čechovove tri sestry. Téma týždňa. In web SRo 8 Rádio Litera, 10. 5. 2024 (článek). – Cit.: Tento týždeň naplníme opäť slovenskou literárnou klasikou, tak trocha aj tou zahraničnou a pripomenieme si aj niektoré autorské a herecké výročia. Môžete sa tešiť na ďalšie štyri časti v rámci cyklu Venušine variácie. Gratulovať k májovým narodeninám budeme hercovi Františkovi Výrostkovi, spisovateľke Nate Hosťoveckej a herečkám Zuzane Fialovej a Zdene Studenkovej. (…)

Vo vysielaní na Litere tiež nájdete verše Vladimíra Skalského pod názvom Z dvoch brehov. V réžii Adama Hanuljaka účinkuje Peter Sklár. Program je z roka 2024. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)