Verše – Naliehavá potreba krídel (Verše – Naléhavá potřeba křídel, 2024)

Kristina Mojžišová. Výběr z básní.

Recituje Ľubica Blaškovičová.

Natočeno 2024. Premiéra 16. 5. 2024 (SRo Rádio Devín, 15:50 h.). Repríza 7. – 13. 6. 2024 (SRo 8 Rádio Litera).

Pozn.: Verše Kristíny Mojžišovej sú zrelou básnickou výpoveďou autorky, ktorá poeticky pristupuje k pohľadu na mladosť, smrť, starobu a slobodu ducha. To všetko s ľahkosťou, v ktorej sa kĺbi „detská zvedavosť s múdrosťou starca“. (anotace)

Lit.: Šaráková, Lucia: S Emom Bohúňom, Franzom Kafkom a Julesom Vernom. Téma týždňa. In web SRo 8 Rádio Litera, 31. 5. 2024 (článek). – Cit.: Prvý júnový týždeň sa v Rádiu Litera opäť naladíme na poslucháčske tipy, želania a aktuálne výročia. Vo vysielaní sa objaví v rámci cyklu Čítanie na pokračovanie Emo Bohúň a jeho poviedky i pásma o živote. Nič z toho sme v našom rádiu ešte nevysielali. Môžete sa tešiť na Bohúňovu poviedku Z východnej metropoly a Schubertovu Nedokončenú. Hrou Proces si pripomenieme 100 rokov od smrti spisovateľa Franza Kafku. (…)

Na záver nášho týždňa si vychutnajte verše Kristíny Mojžišovej s názvom Naliehavá potreba krídel. Ide o zrelú básnickú výpoveď autorky, ktorá poeticky pristupuje k pohľadu na mladosť, smrť, starobu a slobodu ducha. To všetko s ľahkosťou, v ktorej sa kĺbi „detská zvedavosť s múdrosťou starca“. (..)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)