Sloboda (Svoboda, do roku 2015)

Pavol Orságh Hviezdoslav. Verše.

Recituje Ladislav Chudík.

Natočeno do roku 2015. Repríza 30. 5. – 5. 6. 2024 (SRo 8 Rádio Litera).

Lit.: Šaráková, Lucia: Týždeň slobody a storočnica Ladislava Chudíka. Téma týždňa. In web SRo 8 Rádio Litera, 27. 5. 2024 (článek). – Cit.: Tento týždeň v našom programe vzdávame poctu slovenskému hereckému majstrovi Ladislavovi Chudíkovi. Narodil sa presne pred 100 rokmi, 27. mája 1924 v obci Hronec neďaleko Brezna. Bol dlhoročným členom činohry SND, stvárnil okolo 150 filmových úloh, do pamätí sa vpísal ako primár v seriálovej nemocnici, ako pedagóg vychoval celú hereckú generáciu a pôsobil aj ako Minister kultúry SR. V našom vysielaní sa L. Chudík prejaví ako všestranný herecký majster – ako interpret čítania z napínavej knihy pamätí Jána Smreka Poézia moja láska, ako recitátor veršov Hviezdoslava i Pavla Horova, budete ho počuť v hlavnej úlohe ako lorda Lyonela Carltona v hre Petra Karvaša Carltonovská komédia, ale aj ako otca v hre Dušana Širokého Ak chceš, ozvi sa. Nebudú chýbať ani pásma o jeho živote a hereckej tvorbe. Zároveň sa vo vysielaní venujeme aj téme slobody a jej dôležitosti v našom živote. Ponúkneme vám viacero relácií, ktoré reflektujú jej rôzne podoby. (…)

A opäť Ladislav Chudíka, ktorý vám následne prednesie verše slovenského básnika Pavla Orságha Hviezdoslava, pod názvom témy týždňa – Sloboda. (..)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)