Alex a host – Marie Kinsky (2022)

Hraběnka Marie Kinsky hostem Alex Mynářové.

Natočeno 2022. Premiéra 28. 6. 2022 (ČRo Region, 26 min.).

Lit.: djo – Mynářová, Alexandra: Hraběnka a tanečnice Marie Kinsky: Chtěla jsem v této zemi žít, proto jsem se naučila česky. In web ČRo Brno, 28. červen 2022 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.:  „Tanec je moje záležitost už skoro 50 let. Ale nový cirkus mě hodně láká, je to fyzicky náročné a je tam jiná energie. Pohybové divadlo jsem v České republice obdivovala, to ve Francii tak není, a má to velký potenciál,“ říká zakladatelka festivalu KoresponDance.

Marie Kinsky vystudovala tanec a historii na pařížské Sorbonně. Je zakladatelka a ředitelka mezinárodního site-specific festivalu KoresponDance. „Je to festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Odehrává se venku nebo ve specifických prostorách.“

Festival se koná na dvou místech. Pro letošní jubilejní 10. ročník byly vybrány Pražské kabelovny v Hostivaři. „Jedním ze dvou hlavních témat letošního festivalu je projekt Továrna v pohybu. Industriální prostředí je nesmírně zajímavé pro tanec či nový cirkus.“ (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)