Mozaika – Památníky českých skladatelů 1/5 (2024)

Připravila Kateřina Havránková.

Natočeno 2024.

Obsah: 1. díl: Modrý pokoj Jaroslava Ježka navštěvují muzikanti i někdejší exulanti (2. díl: Vítězslava Nováka připomíná na Skutečsku každoroční festival (3. díl: Do Centra Bohuslava Martinů v Poličce míří ročně tisíce lidí (4. díl: Smetanovské výročí oslaví v Litomyšli novou multimediální expozicí (5. díl: V jabkenické fořtovně strávil Bedřich Smetana poslední roky života (

Lit.: Havránková, Kateřina: Památníky hudebních skladatelů najdete v pivovaru i ve věži kostela. In web ČRo 3 Vltava, 1. březen 2024  (článek + nahrávky k poslechu) – Cit.: Bohuslav Martinů se narodil v chudé světničce kostelní věže v Poličce a třeba Bedřich Smetana přišel na svět v honosném služebním bytě bohatého litomyšlského pivovaru. Vydejte se s námi na putování po domech nebo bytech, kde se narodilo nebo žilo pět významných českých hudebních skladatelů a kde o jejich odkaz pečují. (…)

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)