Divadlo živě II. – Nebezpečně sexy (2020)

Oldřiška Ciprová. Rozhlasový přenos divadelní inscenace. Režie Oldřiška Ciprová.

Účinkují Oldřiška Ciprová a Eva Vyskočilová, herečky plzeňského Divadla MAEBH.

Připravil ČRo Plzeň. Premiéra 29. 11. 2020 (ČRo Plzeň, 18:05 h.) v cyklu Divadlo živě.

Lit.: Kokešová, Iva: Divadlo živě podruhé: Uslyšíte jiskřivou komedii Nebezpečně sexy. In web ČRo Plzeň -  25. listopad 2020 (článek). – Cit.: Divadlo živě – to je název společného projektu Českého rozhlasu Plzeň a plzeňských divadel. V době vládních opatření chceme zprostředkovat kontakt posluchačů s jejich oblíbenými herci. Druhý díl pořadu obstarají Oldřiška Ciprová a Eva Vyskočilová, herečky plzeňského Divadla MAEBH.

Komedie Nebezpečně sexy je příběhem dvou vysloužilých prostitutek, jejichž vztah zkomplikuje neplánovaná, avšak velmi příhodná vražda. Hru napsala a režírovala plzeňská divadelnice a spisovatelka Oldřiška Ciprová. Zdatně jí sekunduje Eva Vyskočilová, obě dvě členky Divadla MAEBH.

Margot a Saša se setkávají po 10 letech. Už dávno nejsou tak nebezpečně sexy, jak bývaly, a nesešly by se ani náhodou, kdyby si jejich setkání nevynutil jejich bývalý pasák. Ten se po letech vrací z vězení a jeho jedinou starostí je vypátrat člověka, který ho za mříže dostal. Alexandra zatím udělala štěstí s bohatým stavitelem a prostituci se na rozdíl od Margot dávno nevěnuje. Přesto se návrat problémového pasáka ani jedné z dam nehodí do krámu. Když se pak všechno zkomplikuje vraždou a policejním vyšetřováním, dojde na lámání chleba a obě ženy stojí před otázkou, jestli je pro ně cennější vlastní pohodlí, nebo přátelství, které sice utrpělo mnoho šrámů, přesto i po letech nepopiratelně vyvěralo na povrch.

Komedii Nebezpečně sexy v pořadu Divadlo živě uslyšíte na vlnách ČRo Plzeň a zároveň ji můžete sledovat i s obrazem prostřednictvím webové kamery. Pomozme divadlům podruhé už tuto neděli 29. listopadu po zprávách v 18 hodin.

 

If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.

.
Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napište komentář k článku

(povinné)

(povinné)