Zaostřeno na klimatické změny v asijských městech (2024)
Velká asijská města jsou místa, kde lidé naplno pociťují změnu klimatu. Horka až k padesáti stupňům Celsia začínají být normou. Problém je to nejen zdravotní, ale už také finanční. A lépe se nevede ani těm, kteří žijí mimo megapole. Výkyvy teplot a prudké deště mají dopad na úrodu obilovin, kukuřice a rýže. Obavy i možná řešení této situace zachytil v pořadu Zaostřeno David Jakš.
Jak se dá žít a pracovat ve velkých asijských městech? Odpovídá podnikatel Martin Koudela.
Natočeno 2024. Premiéra 17. 7. 2024 (ČRo Plus, 25 min.). Repríza 21. 7. 2024 (ČRo Plus, 17:34 h.).
Lit.: Jakš, David: Asijské megapole trpí vedry. „Lidé chodí na ulicích kompletně zahaleni,“ popisuje český podnikatel. In web ČRo Plus, 17. červenec 2024 (článek + nahrávka k poslechu). – Cit.: Velká asijská města patří mezi místa, kde lidé naplno pociťují změnu klimatu. Horka až k 50 stupňům Celsia začínají být normou. Problém je to nejen zdravotní, ale také finanční. Přesto do těchto oblastí pravidelně služebně jezdí mladý český podnikatel Martin Koudela. „Snažím se pracovat dopoledne. Velká výhoda je časový posun, protože je v Evropě noc,“ vysvětluje v pořadu Zaostřeno.
Podnikatel Koudela sbírá v Asii inspiraci pro nové projekty. S problematickým klimatem se pak vyrovnává podobně jako místní. (…)
„Prakticky všichni na ulicích chodí kompletně zahaleni, aby byli přímému sluníčku vystaveni co možná nejméně. Nebo chodí ven až večer,“ popisuje Koudela.
Svůj pracovní rozvrh počasí zcela přizpůsobuje. „Snažím se pracovat dopoledne. Velká výhoda je časový posun, protože je v Evropě noc. Dřív jsem se to snažil dělat tak, že jsem si sedl k bazénu a pracoval tam, ale ani to se v horku opravdu nedá,“ přiznává podnikatel. (…)
If you enjoyed this post, please consider to leave a comment or subscribe to the feed and get future articles delivered to your feed reader.
Komentáře
Zatím nemáte žádné komentáře.
Napište komentář k článku